preskoči na sadržaj

Osnovna škola Gustava Krkleca Zagreb

Login
TJEDAN

PARNI  25.10. - 29.10.

 

JELOVNIK

Pratite



 

Zvono
Prije podne
 
1. sat  8,00 -   8,45
2. sat  8,50 -   9,35
3. sat  9,45 - 10,30
4. sat 10,40 - 11,25
5. sat 11,30 - 12,15
6. sat 12,20 - 13,05
 
Poslije podne
 
1.(7.) sat 13,10 - 13,55
2.(8.) sat 14,00 - 14,45
3.(9.) sat 15,00 - 15,45
4.(10.) sat 15,50 - 16,35
5.(11.) sat 16,40 - 17,25
6.(12.) sat 17,30 - 18,15
Kalendar
« Listopad 2021 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

Brojač posjeta
Ispis statistike od 9. 11. 2009.

Ukupno: 674943
Ovaj mjesec: 5489
Danas: 93
Lektira

POPIS LEKTIRE RN , šk.godina 2021./22.

 

 

1.razred

  1. Braća Grimm, Bajke (izbor): Crvenkapica, Trnoružica, Snjeguljica, Vuk i sedam kozlića,
    1. Tri praščića…
  1. Sunčana Škrinjarić, Plesna haljina žutog maslačka
  2. Željka Horvat Vukelja, Hrabrica
  3. Jens Sigsgaard, Pale sam na svijetu
  4. Svjetlan Junaković, Dome, slatki dome
  5. Ljudevit Bauer, Tri medvjeda i gitara
  6. Becky Bloom, Pascal Biet, Uljuđeni vuk

 

2. razred

  1. H.C.Andersen: Bajke (izbor)
  2. E.Peroci: Djeco, laku noć
  3. Ch. Perrault: Bajke (izbor)
  4. Ivica Bednjanec: Durica- male ljubavi
  5. N.Zidar Bogadi: Sretan cvrčak
  6. C.Collodi: Pinokio
  7. N.Videk: Pismo iz Zelengrada
  8. K.Čapek: Poštarska bajka
  9. H.Kovačević: General Kiro Miš
  10. D.Horvatić: Stanari u slonu

 

3.razred

  1. M.Lovrak: Vlak u snijegu 
  2. I.B.Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića 
  3. L.Paljetak: Miševi i mačke naglavačke 
  4. V. Nazor: Bijeli jelen     
  5. Ilustrirane hrvatske bajke 
  6. J. M.Barrie: Petar Pan 
  7. S. Polak: Dnevnik Pauline P.  
  8. G. Krklec: Telegrafske basne
  9. D. Horvatić: Grički top
  10. N. Iveljić: Šestinski kišobran

 

4. razred

1. M. Lovrak, Družba Pere Kvržice
2. J. Spyri, Heidi
3. Rudyard Kipling, Knjiga o džungli
4. Anto Gardaš, Duh u močvari
5. Matko Marušić, Snijeg u Splitu
6. Ivana Brlić Mažuranić, Šuma Striborova
7. Erich Kastner, Emil i detektivi
8. Zvonimir Balog, Nevidljiva Iva

 

 

LEKTIRA  PREDMETNE  NASTAVE

 

 

5. razredi

  1. Kušan, Koko u Parizu  
  2. F. Molnar, Junaci Pavlove ulice   
  3. Basne /Šaljive narodne priče
  4. G.Vitez, Pjesme              
  5. M. Matošec, Strah u Ulici lipa  
  6. M. Twain, Doživljaji Toma Sawyera   
  7. J. Verne, 20 000 milja pod morem/ Put u središte Zemlje/ Put oko svijeta u 80 dana
  8. djelo za cjelovito čitanje po učeničkom izboru

 

6. razredi

  1. B. Mažuranić, Priče iz davnine  
  2. M. Gavran, Zaljubljen do ušiju       
  3. Šenoa, Povjestice  
  4. P. Pavličić, Trojica u Trnju
  5. M. Twain, Kraljević i prosjak  
  6. P. Kanižaj, Tričave pjesme  
  7. O. Wilde, Sretni kraljević  
  8. djelo za cjelovito čitanje po učeničkom izboru

 

7. razredi

  1. B. Prosenjak, Divlji konj
  2. D. Cesarić, Pjesme  
  3. H. Hitrec, Smogovci   
  4. D. Miloš, Bijeli klaun  
  5. V. Nazor, Pripovijetke
  6. D. Šimunović, Duga  
  7. P. Pavličić, Dobri duh Zagreba/ djelo kriminalističke tematike po          
  8. učeničkom izboru
  9. G. Schwab, Najljepše priče klasične starine 
  10. djelo za cjelovito čitanje po učeničkom izboru

 

8. razredi

  1. N. Mihelčić, Zeleni pas
  2. S. Glavašević, Priče iz Vukovara
  3. D. Tadijanović:,Srebrne svirale 
  4. de Saint-Exupery, Mali princ   
  5. S. Kolar, Breza  
  6. E. Kishon, Kod kuće je najgore
  7. R. Bach, Galeb Jonathan Livingston / J. Horvat, Waitapu /
  8. Đ. Sudeta, Mor/  A. Oz, Iznenada u dubini šume
  9. K. Bruckner, Sadako hoće živjeti / D. Ellis, Djevojčica iz Afganistana/                                                                                   
  10. J. Boyne, Dječak u prugastoj pidžami djelo za cjelovito čitanje po učeničkom izboru
preskoči na navigaciju